A miniszter még a közvetlen hozzátartozóinak is megosztotta a bombázási stratégiát.


Valóban búcsút inthetünk a forró nyári napoknak 2025-ben? - Egy friss előrejelzés szerint...

Pete Hegseth amerikai védelmi miniszter március 15-én, órákkal a támadás előtt részletes információkat osztott meg a közelgő jemeni csapásokról egy privát Signal-csoportos csevegésben, amelyben a felesége, a testvére és a személyes ügyvédje is részt vett - állítja négy, a csevegésről tudomással bíró személy.

A New York Times összefoglalója alapján több forrás is arról számolt be, hogy a Signal-csevegésen megosztott információk között fellelhetők voltak az F/A-18 Hornetek jemeni húszik ellen irányuló támadásának repülési tervei. Ezek lényegében megegyeztek azokkal a támadási stratégiákkal, amelyeket egy másik Signal-csevegésben is megosztottak ugyanazon a napon, ahol véletlenül a The Atlantic szerkesztője is részt vett.

Hegseth felesége, Jennifer, a Fox News egykori producere nem a védelmi minisztérium alkalmazottja, ám korábban - mint azt Pentagon egy vizsgálatban közzétette - több érzékeny találkozón is vett már részt külföldi katonai tisztekkel, egy márciusi eseményen például Hegseth brit kollégájával folytatott megbeszélést a minisztériumban. Hegseth testvére a belbiztonsági minisztérium képviseletében dolgozik a Pentagonban, mint összekötő tiszt.

Tim Parlatore továbbra is a védelmi miniszter személyes jogi tanácsadója, és mindketten a Pentagon falai között tevékenykednek. Azonban nem teljesen egyértelmű, hogy mi indokolta, hogy tájékoztatást kapjanak a jemeni húszik ellen tervezett katonai akciókról.

A Reutersnek névtelenül nyilatkozó forrás szerint a második megbeszélésen körülbelül tucatnyi résztvevő volt jelen, akik a részletes katonai tervezés helyett inkább adminisztratív jellegű kérdéseket tárgyaltak. A beszélgetés során a légicsapások ütemtervének részletei is napirendre kerültek.

A korábban nem közölt második Signal-csevegés, amelyben Hegseth rendkívül érzékeny katonai információkat osztott meg, a legújabb fejlemény a Trump adminisztráció által elkövetett kirívó esetek sorában.

Mint tudvalévő, a korábbi botrány alapját az adta, hogy az elnök nemzetbiztonsági tanácsadója, Mike Waltz véletlenül hozzáadott egy Atlantic újságírót egy Signal-csoporthoz. Ebben a csoportban magas rangú kormánytisztviselők vitatták meg a jemeni bombázás részleteit. Ez a kommunikációs csatorna azonban nem volt megfelelő, mivel nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak számított. Később kiderült, hogy Mike Waltz egy személyes Gmail-fiókot is használt hivatalos ügyek intézésére, ami tovább súlyosbította a helyzetet.

Hegseth számára különösen kínos az ügy napvilágra kerülése, hiszen a múlt héten egy belső szivárogtatást érintő nyomozás következtében több magas rangú tisztviselőt kellett eltávolítani a Pentagon falai közül.

Related posts