A nők ellen irányuló erőszak Szlovákiában egyfajta "láthatatlan járványt" jelent, mely sokak számára észrevétlen marad, de a társadalom szövetét mélyen átszövi. Ez a jelenség nem csupán egyéni tragédiákat, hanem kollektív fájdalmat is okoz, amely a család
A szlovákiai nők körében sokan szenvednek a családon belüli erőszaktól, amely sajnos sok esetben a nyilvánosság elől rejtve marad.
Szlovákiában a családon belüli erőszak egyre súlyosabb probléma, amelyet sokan figyelmen kívül hagynak. A nők gyakran nem jelentik az erőszakot a hatóságoknak, mivel félnek, szégyellik magukat, ami pedig még ennél is rosszabb: egyszerűen nem bíznak az intézményekben.
A statisztikák alapján az Európai Unióban minden harmadik nő valamilyen formában erőszak áldozatává válik élete során. Szlovákiában a zaklatás esetei kiemelkedően magasak, ami az országot az uniós rangsor legvégére helyezi.
A családon belüli erőszak áldozatai számára létrehozott menedékhelyek tele vannak olyan nőkkel, akik menekülni kényszerültek bántalmazóik elől. Ezek a nők gyakran gyermekeikkel együtt keresnek maguknak biztonságos szállást, ahol egy ideig meghúzhatják magukat.
A probléma megoldása érdekében elengedhetetlen a lakosság szemléletváltása és a hatóságok hatékonyabb fellépése. Fontos, hogy az áldozatok támogatást kapjanak, és ne érezzék magukat hibásnak a velük történtekért.
A családon belüli erőszak hatásai messze túlmutatnak az áldozatok személyes tragédiáin, hiszen egyúttal komoly gazdasági terheket is ró a társadalomra. Az Európai Unióban a nőkkel szembeni erőszakos cselekményekkel kapcsolatos intézkedések évente körülbelül 289 milliárd euróba kerülnek, ami figyelemre méltó összeg, és hangsúlyozza a probléma sürgősségét.