A szülők a nácik elől menekültek, de lányuk arca mára már a világ szeme előtt ismertté vált.


Ha Rachel Weisz neve felmerül, gyakran azonnal a lenyűgöző szépsége jut eszünkbe. Nem meglepő, hiszen kezdetben éppen ezzel a vonzerővel hívta fel magára a figyelmet, ami számos filmes ajánlatot hozott számára. Felnőttként azonban elhatározta, hogy a tehetsége és művészi képességei révén akar érvényesülni. A részben magyar gyökerekkel rendelkező színésznő egyetemi tanulmányai után vált világszerte ismertté, azóta pedig rengeteg díjat és elismerést zsebelt be. Ma, 55. születésnapján, ünnepeljük őt egy izgalmas kvíz formájában, amelyben felidézzük pályafutásának legmeghatározóbb pillanatait.

Rachel Weisz neve nem véletlenül hangzik olyan ismerősen a magyar fül számára. A világhírű színésznő édesapja ugyanis Magyarországon született, egy zsidó család sarjaként. Apai nagyapja Pozsonyban, míg nagyanyja Budapesten kezdte meg életét, így a magyar gyökerek mélyen belenőttek a családi történetébe. Anyai ágon pedig osztrák felmenőkkel büszkélkedhet, ami további színt visz a származásába.

Rachel Weisz szülei gyermekkorukban érkeztek az Egyesült Királyságba, mégpedig 1938-ban, hogy elmeneküljenek a náci rezsim elől. Rachel 1970-ben látta meg a napvilágot Londonban, ahol a természetes szépségét már fiatal korában "angol rózsának" titulálták. Tizenévesen már modellkedett, ám amikor 1984-ben filmes ajánlatot kapott, szülei nem támogatták az ötletet. Weisz maga sem akarta, hogy tinédzserkorának gondtalan örömeit a rivaldafénybe lépésért feladja.

Helyette az egyetemi tanulmányaira összpontosított, és ennek eredményeként felvételt nyert a Cambridge-i Egyetemre. Itt már elkezdte kibontakoztatni tehetségét, hiszen színi társulatot alapított diáktársai körében, amely 1991-ben az Edinburgh-i Fesztiválon elismerést is nyert. Ez a siker különösen emlékezetes volt, mivel a győztes előadás szövegét Weisz maga írta.

Filmes karrierje a 90-es évek végéig várakozással teli időszakot élt meg, hiszen kezdetben nem igazán tudott betörni a szórakoztatóiparba. Annak ellenére, hogy olyan neves színészekkel játszhatott együtt, mint Morgan Freeman vagy Keanu Reeves, a lehetőségek száma korlátozott volt, és ritkán kapott olyan szerepeket, amelyek valódi áttörést jelentettek volna számára. A helyzet azonban 1999-ben gyökeresen megváltozott, amikor ő kapta meg Evelyn Carnahan női főszerepét A Múmiában. Noha a film szakmai kritikái vegyesek voltak, a közönség körében óriási népszerűségnek örvendett. A mozikasszákon mintegy fél milliárd dollárt (körülbelül 180 milliárd forintot) hozott, és a folytatása még ennél is sikeresebb lett, hiszen a bevétele elérte a 770 millió dollárt (290 milliárd forint).

Ennek révén olyan emlékezetes filmekben tűnhetett fel, mint az Ellenség a kapuknál, a Constantine: A démonvadász, vagy éppen A Bourne-hagyaték. 2006-ban sikerült megszereznie az Oscar-díjat a legjobb női mellékszereplő kategóriában, és 2019-ben is közel állt hozzá, hogy megismételje ezt a sikert, ám végül az akadémia másra esett.

Karrierje során számtalan filmben tűnt fel, de a színházi színtér sem ismeretlen számára, ahol szintén gyakran látható. 2010-ben elnyerte a neves Laurence Olivier-díjat, amely a londoni színházi élet egyik legjelentősebb kitüntetése. Kiváló szakmai és baráti viszonyt ápol olyan neves művészekkel, mint Jude Law, Susan Lynch és Ian McKellen. Kétszer kötött házasságot: első kapcsolatából egy fia, míg másodikból egy lánya született.

Bár Rachel Weisz elsősorban színészi tehetségével és tudásával kívánt kitűnni, a mai napig számos neves magazin, divatlap és szépségmárka, mint például a Vogue és a L'Oreal, büszkén szerepelteti. Jelenleg is aktívan folytatja színészi karrierjét, és a legfrissebb pletykák szerint hamarosan a Marvel új filmjében, a Mennydörgőkben tűnhet fel, ahol ismét életre keltheti a Fekete Özvegy karakterét. Rachel Weisz születésnapja alkalmából egy izgalmas kvízt állítottunk össze, hogy olvasóink még mélyebb bepillantást nyerhessenek az Oscar-díjas színésznő életébe és pályafutásába.

Related posts