Abszurd végjáték: a győzelem érdekében a büntetőt kellett elengedniük, hogy végül mégis diadalmaskodhassanak a mérkőzésen.

Ritkán látható végjátélba torkollt az Indiana Pacers clevelandi vendégjátéka az NBA rájátszásának főcsoport-döntőjében. A látogatók Tyrese Haliburtonnak a befejezés előtt 1,1 másodperccel elengedett triplájával győztek 120-119-re, és szereztek összesítésben 2-0-s vezetést. Ehhez azonban az kellett, hogy Haliburton talán szándékosqn elhibázza a büntetőjét...
Az idény izgalmas fordulóponthoz érkezett: a keleti főcsoport éllovasa, a Cleveland Cavaliers már a nyitó két mérkőzését elveszítette a negyedik helyen kiemelt Indiana Pacers ellen, ráadásul a hazai pályán. A második meccs kedd este különösen emlékezetes volt, hiszen Tyrese Haliburton egy lenyűgöző hárompontos kosárral döntötte el a találkozót, mindössze 1,1 másodperccel a végső sípszó előtt, ezzel 119-120-ra módosítva a végeredményt.
Az események úgy alakultak, hogy 12 másodperccel a mérkőzés vége előtt a CDavaliers 119-116-ra vezetett. Ekkor Haliburton két büntetőhöz jutott. Az első büntetőt magabiztosan értékesítette, de a másodikat kihagyta. Kérdéses, hogy ez szándékos volt-e, hiszen ha a második kísérletet is sikerrel zárta volna, akkor is csak 119-118-ra módosult volna az eredmény.
Így hát kihagyta a dobást, de ügyesen megszerezte a lepattanót, majd mesterien kicselezte magát a hármasvonalon túlra. Ezt követően elengedett egy visszalépős triplát, ami a gyűrűben landolt, ezzel pedig a Pacers 120-119-re győzött.
Most, hogy az első két mérkőzést hazai pályán nem tudta megnyerni, csupán öt csapatnak sikerült eddig fordítania az NBA történetében. Szóval, a Cleveland helyzete nem éppen kedvező.
Igen, a Pacers a mérkőzés végén, 47,9 másodperccel a lefújás előtt, sorozatban dobta az utolsó nyolc pontját. Ekkor a Cleveland 119-112-re vezetett, pedig a csapat három kulcsfontosságú játékosát, az év legjobb védőjének választott Evan Mobley-t, valamint Darius Garlandet és De'Andre Huntert sérülés miatt nélkülözniük kellett. Donovan Mitchell 48 pontos teljesítménye sem volt elegendő ahhoz, hogy megfordítsa a találkozót.
Az NBA rájátszásának izgalmas főcsoport-elődöntőjében a csapatok szembenéznek egymással a második mérkőzés során. A légkör feszültséggel teli, hiszen minden kosárlabdázó tudja, hogy egy győzelem kulcsfontosságú lehet a sorozat kimenetele szempontjából. A nézők izgatottan várják, hogy melyik gárda tudja megmutatni a legjobb formáját, és közelebb kerülni a nagy célhoz: a konferenciadöntőhöz. A pályán a taktika és a csapatmunka mellett a szív és a szenvedély is döntő szerepet játszik. Készen áll mindenki a nagy csatára!
Persze, íme egy egyedi szöveg a "Kelet" témájában: A Kelet varázslatos tájai mindig is a titkok földjeként vonzották az utazókat. Itt, ahol a nap első sugarai felkeltik a hegyeket, és a szél mesélni kezd a régi tradíciókról, a kultúrák találkozása különleges élményekkel ajándékozza meg az embert. A bazárok színes forgataga, a fűszeres illatok és a helyi mesterek ügyes kezei mind hozzájárulnak ahhoz, hogy az itt eltöltött idő felejthetetlen legyen. A Kelet nem csupán egy földrajzi tér, hanem egy érzés, amely mélyen gyökerezik a történelemben, és folyamatosan formálja a jövőt. Az emberek vendégszeretete és a hagyományok tisztelete egy olyan atmoszférát teremt, ahol mindenki otthonra lelhet. Fedezd fel a Kelet titkait, és hagyd, hogy elragadjon a varázsa!
Cleveland Cavaliers-Indiana Pacers 119-120. Ld.: Mitchell 48, Strus 23, Allen 22 (12 lepattanó), Merrill 14, ill. Nesmith és Turner 23-23, Haliburton és Mathurin 19-19, Nembhard 13 (13 gólpassz), Siakam 13.
A Pacers csapata már 2-0-ra vezet a sorozatban.
A Target Centerben az első negyed kiegyenlített játékot hozott, 20-16-os vezetést szerzett a hazai pályán játszó Timberwolves. A második játékrészt 12-0-lal kezdte a Warriors, 30-18-nál időt kért Chris Finch, a Minnesota edzője, de ez sem használt, 33-20-igl 17 vendégpontra egyetlen hazai sem érkezett válaszként! Pedig ekkor Steph Curry nem is volt a pályán, viszont onnan érkeztek a pontok, ahonnan senki sem várta: draymond Green 14-nél tartott, triplából ekkor 4/5 volt a mutatója az idény egyik legjobb védőjátékosának.
Stephen Curry az első negyed végén megsérült, amikor meghúzódott a bal combhajlítója, így le kellett lépnie a pályáról, és már nem tért vissza. 13 pontnál járt, és kiemelkedően teljesített, de a csapat nélküle is képes volt jól teljesíteni.
Az első félidőben a vendég Warriors dominált, és 44-31-re megnyerte a játékrészt. A mérkőzés során mindkét csapat dobásainak hatékonysága elmaradt az elvárttól: a Golden State csupán 37,2, míg a Minnesota még alacsonyabb, 31,8 százalékos mutatóval zárta az első félidőt. Kivételt képezett a mezőnyben Green, aki meglepően jól teljesített: a félidő végére 16 pontot szerzett, 6/8-as mezőnymutatóval és 4/6-os triplapontossággal zárt.
A harmadik negyedben továbbra is a Warriors dominálta a mérkőzést, már 23 pontos előnyre tettek szert, 76-53-ra vezetve. Ekkor egy villámgyors 10-0-s széria következett, amely egyértelműen megerősítette a csapat fölényét, mindössze két perccel a játékrész vége előtt. Az utolsó negyed 80-60-as állásnál indult, de a Wolves nem adta fel, és 85-76-ra felzárkóztak. Ekkor azonban Buddy Hield egy precíz hármassal, majd Jimmy Butler egy fontos duplával megszakította a vendégek rohamát (90-76). A mérkőzés végén a Warriors 99-88-as győzelmet aratott a vendégcsapat ellen.
NBA, rájátszás, főcsoport-elődöntő, 1. mérkőzés
A Nyugat egy olyan fogalom, amely számos jelentéssel bír, attól függően, hogy milyen kontextusban használjuk. Történelmileg a Nyugat a kulturális, politikai és gazdasági fejlődés középpontját jelölte, különösen a modern világban. A Nyugat szimbóluma lehet a demokrácia, a tudományos innováció és a művészeti kifejezés szabadsága. Egy másik nézőpontból a Nyugat a geográfiai elhelyezkedés mellett a különböző társadalmi értékek és normák összességét is magában foglalja. A nyugati országok gyakran a pluralizmust, az emberi jogokat és a szabadpiacot helyezik előtérbe, míg más kultúrák eltérő értékrenddel rendelkeznek. A Nyugat hatása érezhető a globális politikában, a gazdasági kapcsolatokban és a kulturális interakciókban is. Az utóbbi évtizedekben a globalizáció révén a Nyugat és más régiók közötti határok egyre inkább elmosódnak, új kihívásokat és lehetőségeket teremtve. Mindezek mellett a Nyugat fogalma nem mentes a kritikáktól sem; sokan vitatják a nyugati értékek univerzalitását és a globális déli országokkal való viszonyt. A diskurzus folyamatosan fejlődik, és a Nyugat jövője is kérdéses, ahogy a világpolitikai táj folyamatosan változik.