Fedezd fel a jókedv varázslatos világát David Hockney kiállításán, ahol a művész képei életre keltik a színeket és az érzéseket!


David Hockney napjaink egyik legelismertebb képzőművésze, akinek művei a Louis Vuitton Alapítvány párizsi múzeumának impozáns kiállításán tekinthetők meg. Hockney alkotásai nemcsak kivételes szakmai tudását tükrözik, hanem az élet és a festészet iránti végtelen szenvedélyét is hirdetik.

A 88. életévét betöltő angol művész, aki a legtöbb időt Amerikában tölti, de gyerekkora óta hű maradt a yorkshire-i tájhoz, az elmúlt évtizedek során folyamatosan a figyelem kereszttüzében állt. A média sosem kímélte: a magánéletétől kezdve a divatőrületein át a technikai újítások iránti szenvedélyéig, sőt, a tacskók iránti vonzalma és a dohányosok védelmében folytatott eltökélt harca is bőséges táplálékot adott a hírekhez. De mindezek ellenére, a középpontban mindig is a művészete állt. Az a művészet, amely most a párizsi Louis Vuitton Alapítvány Frank Gehry által megálmodott lenyűgöző múzeumában kerül bemutatásra, és amely augusztus végéig a látogatók számára soha nem látott mélységű betekintést nyújt.

Napjainkban már Hockney szinte minden lépéséhez "legek" kapcsolódnak. Ha nagyobb kiállítása van, akkor az valószínűleg az év leglátogatottabb tárlata lesz - így volt ez például 2017-ben a londoni Tate Britainben is, ahol a Hockney-show nemcsak az adott év, hanem a múzeum addigi történetének legnépszerűbb bemutatója lett.

Amikor ikonikus művek kerülnek árverésekre, a gyűjtőknek mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk. Az 1972-es „Egy művész portréja (Medence két alakkal)” című alkotásért 2018-ban a Christie's aukciósházban 90,3 millió dollárt fizettek. Ez az összeg egyedülálló, hiszen azóta sem adtak ki nyilvános aukción ennél többet élő művész festményéért, sem azelőtt, sem azóta.

A műpiac diadalmas menetelése továbbra is folytatódott; tavaly 152,6 millió dolláros összforgalmával a hetedik legnagyobb aukciós bevételt elérő művészként emelkedett ki. A legmagasabb áron értékesített 40 műtárgy közül négy az ő műterméből származik, és az élő művészek között csupán a nála is idősebb japán Kuszama Jajoi tudta megelőzni.

Aki ennyire sikeres, annak mindenki a titkait fürkészi.

Related posts