Az I. kerület vezetője nyilatkozta, hogy a Halászbástya lezárásának következtében egyetlen nap leforgása alatt egymillió forint folyt be a városi költségvetésbe.


Böröcz László, az I. kerület polgármestere, Szőllősi Györgyi vendége volt az ATV Egyenes beszéd című műsorában. A beszélgetés során alaposan kifejtette a Halászbástya lezárásának körülményeit és a kordonok eltávolításának folyamatát.

Böröcz László, az I. kerület polgármestere, szerdán az ATV Egyenes beszéd című műsorában járt, ahol izgalmas bejelentéseket tett. Elmondta, hogy nem csupán a kordonok eltávolítására készülnek, hanem a Halászbástya alsó szakaszának lezárására sem fognak más alternatív megoldásokat alkalmazni.

Ahogy arról korábban az Index beszámolt, a Halászbástya körül fekete kordont állítottak fel, és egy figyelmeztető táblát is elhelyeztek, amely jelezte, hogy a kordonon túlra csak 1500 forintos belépőjeggyel lehet átlépni. A látványosság fizetőssé tételét egy december 12-én megszavazott előterjesztés indította el, amely "pilotprojektként" január végéig tervezte a kordon bevezetését, azzal a szándékkal, hogy a tapasztalatok alapján később döntenek a további lépésekről. Azonban a közfelháborodás hatására a polgármester rendkívül gyorsan visszakozott a döntésétől, mindössze egy napon belül.

A fideszes kerületvezető elárulta, hogy az így befolyó összegből az önkormányzat kiadásait, többek között a kerület takarításának finanszírozását fedezték volna, de végül belátták, hogy nem ez a megfelelő megoldás. Böröcz László elmondása szerint egyelőre nem tudják, hogy milyen forrásból pótolják az így kiesó bevételt, de a gazdasági helyzet miatt ő nem a kormánynál kopogtatással kezdené.

Elmondta azt is, hogy a kordonok kihelyezése szerinte nem volt plusz kiadás az önkormányzatnak, mert azok 260 ezer forintba kerültek ugyan, de

Böröcz László az ATV stúdiójában megvédte az ötletet, amit elmondása szerint a közgyűlésben a DK-s és a kutyapártos képviselő is megszavazott. Szerinte külföldi országokban is sok példa van arra, hogy ilyen látnivalók fizetősek. Felidézte, hogy a Halászbástya egy része ráadásul 1995 óta fizetős, és ezzel eddig senkinek nem volt baja.

Budavár polgármestere kiemelte, hogy elsődleges feladatuk a kerület lakóinak képviselete, és fontos, hogy biztosítsák az egészséges együttélés feltételeit a helyi lakosok és a turisták között. Szavai szerint a kordonok felállítása után több visszajelzés is érkezett a lakóktól, sőt, akadt olyan is, aki támogatta a terület lezárását.

Related posts