Vajna Tímea béranyától született gyermeke mellett nem sokkal ezelőtt saját magán is áldott állapotba került.

Palácsik-Ráthonyi Tímea, akit korábban Vajna Tímeaként ismertek, egy nemrégiben a Feminának adott interjú során osztotta meg örömhírét, miszerint édesanya lett. Tímea eddig is nyíltan beszélt a gyermekvállalás során tapasztalt kihívásairól, beleértve az endometriózissal folytatott harcát és a vetélések fájdalmát. Most, hogy elérte ezt a fontos mérföldkövet az életében, tapasztalatait és érzéseit osztotta meg a közönséggel, inspirálva ezzel sokakat az őszinte és bátor beszélgetésekre.
A gyerekvállalás gondolata már az Andy Vajnával való házasság idején foglalkoztatta őt. "Igazából 34 éves koromig nem igazán foglalkoztam az anyaság kérdésével, de Andy nagyon vágyott egy kisbabára. Ezért Amerikában elkezdtük a szükséges lépéseket a lombikprogramhoz. Az orvos már akkor figyelmeztetett, hogy figyeljek a korai petefészek-kimerülésemre. 2019 februárjára már megvolt a beültetés időpontja, de sajnos Andy januárban elhunyt. Az első sikertelen lombik után szinte görcsösen vágytam arra, hogy minél előbb édesanya legyek" - osztotta meg tapasztalatait a Feminával.
Palácsik-Ráthonyi Tímea megosztotta tapasztalatait, miszerint összesen 15 hormonkezelésen és 17 műtéten ment keresztül. Az útját egy műtétet igénylő méhpolip nehezítette, ami tovább bonyolította a helyzetet. Végül az orvos javasolta, hogy béranyát válasszon, miután számos sikertelen beültetésen van túl, így jöhetett világra kisfia.
Az embrióbeültetés folytatódott, és végül az egyik kísérlet eredményesnek bizonyult, lehetővé téve, hogy a második gyermekét már ő maga viselje a szívében.
Palácsik-Ráthonyi Tímea személyes tapasztalatait megosztva arra ösztönözte sorstársait, hogy soha ne adják fel a reményt. Különösen hangsúlyozta, hogy a nőknek érdemes lenne már fiatalabb korukban, lehetőleg 35 éves koruk előtt elkezdeniük az anyaság gondolatával való megismerkedést, mert később ez már nehezebb lehet. "Azt javaslom, hogy ha van rá lehetőség, a családalapítást minél korábban kezdjék el. Ezen kívül jónak tartom, ha a lányok fagyasztják le a petesejtjeiket, hiszen akár 10 év múlva is felhasználhatják őket. Ugyanakkor fontos, hogy tisztában legyünk azzal, hogy a fagyasztás során sok petesejt károsodhat, és emlékezzünk arra is, hogy az egészséges embrió előállítása sem egyszerű feladat! Minden női szervezet egyedi, így más-más terápiákra lehet szükség. Én magam is meglepődtem, mennyire nagy szerepe van az immunrendszer és a pajzsmirigy működésének a lombikprogram során" - osztotta meg saját tapasztalatait.