Megkezdődött a Magyar Rádió székházának atombunker stúdiójának lebontása.

Megkezdődött a Magyar Rádió józsefvárosi székházának atombunkerének bontása. Az építmény története 1952-re nyúlik vissza, amikor is azt azzal a céllal hozták létre, hogy egy esetleges atomtámadás esetén is biztosítani tudják a rádióadás folytatását. Most azonban új idők köszöntöttek: a területen a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új campusa fog megépülni, így a bunker sorsa végleg megpecsételődött.
A 8. kerületi bunker megépítését Rákosi Mátyás rendelte el, és mindössze hat hét alatt készült el – olvashatjuk a Józsefváros újságban. Az építmény különlegessége, hogy nem a föld alatt található; az Esterházy-palota szomszédságában emelték. Később a Magyar Rádió székháza ölelte körbe, és az udvarán keresztül lehetett megközelíteni. Érdekessége, hogy volt egy titkos kijárata is, amely csak kifelé nyílt, és a Pollack Mihály tér egyik csatornafedelénél ért véget.
A betonkocka a földszinttől a második emeletig emelkedett, a falai 3 méter vastagok voltak. A három zsilipajtó több kisebb helyiséget takart, amikből négyet stúdiónak alakítottak ki, önálló villany- és vízellátással, légkeverő és légtisztító berendezéssel.
A bunkerből soha nem indult el adás, ám a Józsefváros újság információi szerint a Kádár-rendszer idején évente kétszer is átvizsgálták, hogy minden rendben van-e, mert sosem lehet tudni, mikor lehet szükség rá.
Az 1960-as években emelték a Magyar Rádió impozáns épületét, amely köré egy titkos bunker is készült. Ez a bunker soha nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de a 2010-es években felmerült a gyanú, hogy az állambiztonság figyelemmel kísérte a Magyar Rádió dolgozóit innen. A történész, Zinner Tibor, aki az MTVA egyik korábbi riportjában nyilatkozott, megerősítette, hogy ennek a sejtelemnek van némi valóságalapja. Az épületet emellett egy időszakra irattárként is hasznosították, így a múlt titkai és dokumentumai is itt lapultak.
A területen jelenleg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új campusának építése zajlik, ami korábban komoly ellenállást váltott ki. Sokan kifejezték aggodalmukat amiatt, hogy a Magyar Rádió történelmi épületeit lebontják. A helyi lakók tiltakozása ellenére 2024 szeptemberében megkezdődött a bontási folyamat, amelynek következtében az atombunker is eltűnt a térképről. A rádió egykori épületeinek helyén egy új diáknegyed épül, amelynek költsége 300 milliárd forintra rúg.