Egykori londoni nagykövet is a lehetséges jelöltek között van, aki a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetésére aspirál.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat (MMSZ) élén évtizedekig álló Kozma Imre atya októberi elhunytával a szervezet vezetése megüresedett, így a februári tisztújítás során kiemelt feladatként fog szerepelni az új vezető kiválasztása. Sajtóhírek szerint a posztra Szabadhegy Péter jelölése várható. Az Egyesült Államokban született üzletember hosszú ideje a Szuverén Máltai Lovagrend tagja, és Csák Jánossal, aki később kulturális és innovációs miniszter lett, közösen voltak a Heti Válasz tulajdonosai. Emellett tapasztalatot szerzett a londoni nagykövetségen is.
Több ezer ember kísérte utolsó útjára a Szent István-bazilika altemplomába, november közepén Kozma Imre atyát. Az irgalmasrendi szerzetes, apostoli protonotárius, címzetes apát, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Magyar Irgalmasrendi Delegatúra korábbi delegátusa és a budapesti rendház perjele, a Szuverén Máltai Lovagrend nagykeresztes tiszteletbeli konventuális káplánja október 17-én, életének 85. évében halt meg és temetésén többek között Orbán Viktor is jelen volt.
Az atya távozásával a Magyar Máltai Szeretetszolgálat először maradt vezető nélkül. A szervezet februári tisztújításán várhatóan új elnököt választanak, akiről a Szemlélek értesülései alapján Szabadhegy Péter neve merült fel.
A vezetői pozícióra aspiráló üzletember 1961-ben látta meg a napvilágot New Yorkban, magyar emigráns szülők gyermekeként, akik 1956-ban hagyták el hazájukat. Helyi egyetemi tanulmányait a számvitel területén végezte, majd Londonban és Chicagóban mélyítette el pénzügyi ismereteit. Karrierje során kockázatelemzőként kezdte, később pedig alelnöki szerepet töltött be a New York-i Chemical Banknál. Ezen időszak alatt nemcsak számos vállalkozásba fektetett be, hanem aktívan részt vett azok irányításában is.
Szabadhegy Péter harmincéves korában költözött a fővárosba, Budapestre, ahol a Deloitte & Touche-nál kezdte meg szakmai pályafutását. 2004-től kezdődően több kis- és középvállalkozás elindításában vállalt szerepet, hozzájárulva ezzel a hazai üzleti szféra fejlődéséhez. Ugyanebben az évben Csák Jánossal, aki a Mol-csoport és a T-Mobile Magyarország volt elnöke, valamint Kékessy Dezsővel, a volt párizsi magyar nagykövettel közösen a Heti Válasz tulajdonosaivá váltak. 2014 és 2016 között ő vette át a londoni nagyköveti posztot Csák Jánostól, majd 2017 után az Arete Zrt. vezérigazgatójaként, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalmi Jövőképesség Kutatóközpontjának nemzetközi ügyekért felelős igazgatójaként folytatta pályafutását.
Emellett hosszú ideje a Szuverén Máltai Lovagrend tagja, ráadásul a kommunikációs vezetői feladatokat is ellátta. Továbbá ő volt a Máltai Hírek című folyóirat felelős szerkesztője, és az MMSZ Kormányzati Tanácsának alelnökeként is tevékenykedett.