Gazdasági visszaélések gyanújával indult nyomozás a Cseppkő Gyermekotthonban, amelyet a NAV folytat.


Korábban az Állami Számvevőszék jelentésében aggasztóan bírálta a gazdálkodás gyenge minőségét.

A budapesti Cseppkő Gyermekotthoni Központ körül súlyos vádak merültek fel, mivel a rendőrség okirathamisítással kapcsolatos eljárást folytat, míg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) gazdasági visszaélések gyanúja miatt indított nyomozást. Az Állami Számvevőszék legfrissebb, novemberi jelentése azt mutatja, hogy a központ gazdasági adminisztrációja jogszabályokat sértett, és egyes esetekben valótlan pénzmozgásokat jegyeztek fel – számolt be erről a 24.hu.

A NAV a portál kérdésére nem tagadta a nyomozás tényét, ám közölte, hogy az ügyben jelenleg nincs nyilvánosságra hozható információ. A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságtól (SZGYF) azt kérdezték, hogy tett-e a főigazgatóság bejelentést a NAV felé pénzügyi visszaélések gyanúja miatt a gyermekotthon jelenlegi vagy korábbi vezetőit érintően, mire azt közölték: "A fenntartó ismeretlen tettes ellen tett feljelentést."

Az Állami Számvevőszék korábbi elemzése rávilágított arra, hogy az SZGYF nem teljesítette a fenntartói és középirányítói feladatait a jogszabályi követelményeknek megfelelően.

Augusztus végén a Cseppkő Gyermekotthonban egy jelentős felmondási hullám indult el, amelyet a magánéleti, családi és egyéb személyes aspektusokat érintő életvitel-ellenőrzés váltott ki. A munkatársak többsége a feddhetetlenségi nyilatkozat miatt döntött a távozás mellett. A nyilatkozat részeként egy ötszáz kérdésből álló kérdőív kitöltése vált kötelezővé, amelyben a dolgozóknak többek között a nemi életükről és szexuális irányultságukról is számot kell adniuk. Ezen kívül az átvilágítás folyamata során pszichológiai vizsgálaton is részt kell venniük, amely további feszültségeket okoz a munkavállalók körében.

A Cseppkő otthon májusban került a figyelem középpontjába, miután felmerült, hogy egy nevelő 2011 óta rendszeresen megkérdőjelezhető módon közelített a lányokhoz. A férfi több alkalommal ölbe vette őket, szájon csókolta őket, és volt olyan eset is, amikor közösen fürdött velük vagy az ágyukban aludt. Végül a nevelő közös megegyezéssel távozott az intézményből, de fegyelmi eljárás nem indult ellene. A rendőrség bűncselekmény hiányában zárta le a nyomozást, így az illetőnek nincs büntetett előélete, ami lehetővé teszi számára, hogy a jövőben ismét gyerekek között dolgozzon.

Related posts