Elon Musk innovatív kísérleti alanyai olyan robotkarokat irányítanak, amelyeket csupán a gondolataik segítségével mozgathatnak.
Elon Musk innovatív vállalkozása, a Neuralink, hétfőn bejelentette, hogy zöld lámpát kapott egy új kísérleti projekt elindítására. A kísérlet során agyba ültethető implantátumát és egy speciális robotkart kívánják tesztelni, amely új lehetőségeket nyithat meg az idegkutatás és a neurotechnológia terén.
A Neuralink most egy izgalmas új kísérletbe vágott bele, amelynek középpontjában a PRIME tanulmány áll. Ennek a kutatásnak a célja a vezeték nélküli agy-számítógép interfész és egy sebészeti robot közötti kapcsolat alapos vizsgálata.
Az implantátum kezdeti hatásait a kvadripláziával küzdő betegek körében elemzi, hogy...
Gondolataik erejével képesek legyenek irányítani a külső világ eszközeit.
A vállalat bejelentette, hogy a megvalósíthatósági vizsgálat keretein belül a folyamatban lévő PRIME-kísérlet résztvevőit kívánja bevonni - olvasható a cég által az X közösségi médiaplatformon közzétett posztban.
A múlt héten a vállalat megkapta a szükséges engedélyt a kanadai szabályozó hatóságtól, így megkezdheti a chip vizsgálatát. A kanadai idegsebészek egy startup céggel együttműködve hat bénult beteg felvételére kaptak zöld lámpát a hatóságoktól.
Az Egyesült Államokban a Neuralink már sikeresen beültette innovatív eszközét két betegbe. Az első páciens számára lehetővé vált, hogy videojátékokat játsszon, böngésszen az interneten, aktívan posztoljon a közösségi médiában, és irányítsa a kurzort a laptopján. A vállalat jelentése szerint a második kísérleti páciensnél is ígéretesen működik az eszköz, amelynek segítségével szintén videojátékokat játszik, és már elsajátította a 3D-s tárgyak tervezésének fortélyait.