Íme, hogyan reagált a forint a legújabb inflációs adatokra.

A forint megerősödésének mögött egy jelentős külpiaci változás húzódhat meg.
A hétfő délutáni és kedd hajnali nemzetközi pénz- és tőkepiaci jelek összességében kedvező fordulatot mutatnak: az amerikai határidős részvényindexek jelentős emelkedést mutatnak, míg a 10 éves amerikai kötvényhozam enyhén csökkent, a dollár pedig gyengülni látszik. Ez a változás figyelemre méltó, különösen azt követően, hogy a pénteki munkaerőpiaci adatok következtében a befektetők szinte teljesen kiszórták a Fed kamatcsökkentésére vonatkozó várakozásaikat.
A külpiaci változások úgy tűnik, kedvező hatással vannak a forintra is: már hétfő délután tapasztalható volt az árfolyam erősödése, és a jelek szerint ez kedden is folytatódhat.
A vártnál erősebb pénteki amerikai munkaerőpiaci és egyéb adatok hatására a dollár a paritás közelébe kapaszkodott tegnap délelőtt 1,0170-nél az euróval szemben, ami bő kétéves dollárcsúcsot jelentett. Innen aztán elindult egy látványos fordulat, összhangban az amerikai részvényindexek határozott emelkedésével, és ez késő este fokozódott, a dollár 1,0270-ig esett, azóta 1,0250 körül hullámzik a kereskedés.
A 10 éves amerikai kötvényhozam éjjel óta némi csökkenést mutatott, 3 bázisponttal 4,77%-ra esve. A dollár gyengülése és a részvényindexek emelkedése összességében fokozta a globális kockázati étvágyat, ami kedvező időszakot teremtett a forint számára. Ennek következtében hétfőn az euróval szemben 414 forint feletti szintről 413 körüli értékre erősödött, majd az éjjeli és a reggeli kereskedés során tovább javult, elérve a 412 forintos szintet.
A dollár gyengélkedése és a forint megerősödése együttesen jelentős elmozdulást eredményezett a dollár/forint árfolyamban. Tegnap napközben a kurzus átmenetileg a 406-os szintet is átlépte, ami újabb mélypontot jelentett a forint számára, közel két éve nem látott szinten. Azonban a nap végére, több hullámban, a forint 402-re erősödött, és azóta is ezen a szinten ingadozik.