Hárommilliárd forintnyi áfa csalásra derült fény, amely után a MERKUR határozottan lépett fel.


A közlemény szerint egy nagyszabású akcióban egyszerre 39 helyszínen csaptak le a NAV nyomozói, a MERKUR kommandósainak és a bevetési igazgatóság járőreinek támogatásával; a szombathelyi nyomozók által szervezett és irányított akcióban a pénzügyőrök felszámoltak egy számlázási láncolatot, illetve az azt működtető bűnszervezetet.

A lebukott bűnszervezet az őrzés-védelem világában működött, és rafinált céghálózatot hozott létre, amely lehetővé tette számukra, hogy fiktív számlákon keresztül illegális módon jussanak hozzá az áfa visszatérítésekhez. Ezzel a módszerrel jelentős vagyoni előnyhöz jutottak, miközben a törvényesség határvonalát átlépték. A szervezet működése komoly veszélyt jelentett a gazdasági stabilitásra, és a hatóságok végre léptek az ügy felderítésére.

2020 januárjától kezdődően körülbelül 3 milliárd forintnyi általános forgalmi adóval terhelte meg a költségvetést, amely jelentős hatással volt a pénzügyi egyensúlyra.

A vagyonvédelmi szolgáltatásokkal kapcsolatosan kialakított számlázási lánc célja kifejezetten az volt, hogy a fővállalkozó áfa-fizetési kötelezettségeit - fiktív alvállalkozói költségek feltüntetésével - indokolatlanul csökkentse. A pénzügyi nyomozók…

A bűnszervezet több tagjánál vadász- és sportfegyvergyűjteményt találtak. A különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás gyanúja miatt folytatott nyomozás során a pénzügyőrök a bűnszervezet öt tagját őrizetbe vették, a Vas Vármegyei Főügyészség indítványára három embert a Szombathelyi Járásbíróság letartóztatott. A bűnszervezet egyik tagja az akció napján külföldön volt, a hatóságok számára elérhetetlenné vált, így vele szemben nemzetközi elfogatóparancs kibocsátásáról határozott a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság. A NAV munkatársai 21 gyanúsítottat hallgattak ki - áll a közleményben.

Related posts