Karácsony Gergely és Vitézy Dávid összefogtak, hogy Rákosrendezőn ne egy mini-Dubaj valósuljon meg, hanem olyan fejlesztések, amelyek valóban a közösség igényeit szolgálják: lakások, iskolák és egészségügyi intézmények épüljenek, így biztosítva a jövő gen
Közös javaslatot terjesztenek a fővárosi közgyűlés elé.
Közösen nyújtott be egy javaslatcsomagot Karácsony Gergely főpolgármester és Vitézy Dávid Rákosrendező fejlesztési terveire. A kormány arab befektetőkre bízná a terület fejlesztését, a mini-Dubajként emlegetett projekt helyett, Karácsony és Vitézy egészen más elképzeléseket fogalmazott meg.
Karácsony és Vitézy abban bíznak, hogy a kormány nyitott lesz a főváros jövőjét érintő párbeszédre, ezt pedig Lázár János korábbi kijelentései alapján remélik. "Lehetséges, hogy egy alternatíva a több zöldterület és a kevesebb beépített terület kialakítása. [...] Én mindenkivel hajlandó vagyok együtt dolgozni, és a kormány is nyitott a kooperációra" - hangsúlyozta a miniszter.
Az előterjesztés javaslatokat fogalmaz meg a területen belül, többek között:
A javaslat külön figyelmet szentel az épületek magasságának kérdésére is. Ahogy azt a dokumentumban megfogalmazták, "a potenciálisan megvalósuló magas- és toronyházak magasságának meghatározásakor és elhelyezésénél alapvető szempontnak kell lennie a hagyományos budapesti városképhez való harmonikus illeszkedésnek".
A közlekedés fejlesztésének jelentősége nem elhanyagolható, különösen a váci vasútvonal esetében. A Nyugati pályaudvar és Rákospalota-Újpest közötti szakasz teljes körű átépítése elengedhetetlen, hogy a jövő igényeit is figyelembe vegyük, és egy tartós, időtálló megoldást kínáljunk. Karácsony Gergely és Vitézy Dávid véleménye szerint azonban nemcsak ennek a szakasznak a revitalizálása fontos, hanem a teljes vonalszakasz korszerűsítése és kapacitásának bővítése is szükséges ahhoz, hogy a közlekedési rendszer hatékonyabbá váljon.
Megjegyzik, hogy az építési és közlekedési miniszter által a Fővárosi Önkormányzattal való közös döntésekre tett ígéretet akkor lehet komolyan venni, ha jogi garanciát ad a kormányzat arra, hogy a területre vonatkozó építési szabályokat nem (a kiemelt nemzetgazdasági beruházásokra vonatkozó szabályok szerinti) kormányrendelet, hanem a Fővárosi Önkormányzat alkothatja meg.
Ezen kívül javasolják, "a beruházás sikeressége és Budapest fejlődéséhez való maximális hozzájárulása érdekében" egy kellő felhatalmazással bíró testületet, amely a projekt koordinációjáért felel majd. A testületben az állam és a beruházó képviselői mellett azonos jogú tagként vehessen részt a Fővárosi Önkormányzat és az érintett kerületek önkormányzatainak delegáltjai is.