Az ellenzéki politikai tábor tagjai hevesen reagáltak egy olyan balesetre, amely a Paks II. építkezésén történt. Az eset felkorbácsolta a kedélyeket, és számos kritikát váltott ki a projekt biztonsági intézkedéseivel kapcsolatban.

Csárdi Antal, független országgyűlési képviselő, úgy véli, hogy a Paks II. Zrt. képviselői törvénysértést követhettek el, amikor egy ellenzéki delegáció érkezésekor próbáltak eltitkolni egy balesetet, amely az építkezés során történt. Rákóczi Péter, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója részletesen ismertette az eseményeket, és hangsúlyozta, hogy a helyszínen minden előírást maradéktalanul betartanak.
Bár a Paks II. Zrt. képviselői már hat nappal korábban tisztában voltak azzal, hogy a tervezett atomerőmű munkagödrének egy falszakasza leomlott, Csárdi Antal független országgyűlési képviselőt még ekkor sem értesítették az eseményekről. Február 6-án, amikor az állami vállalat munkatársai körbevezették a helyszínen, a képviselő továbbra is információk nélkül maradt - derült ki a Népszava keddi beszámolójából.
A politikus múlt hétvégi látogatása nem véletlen egybeesés, hiszen Hadházy Ákos független parlamenti képviselő nyilvánosságra hozta, hogy a helyszínen dolgozóktól és egy lesifotóról szerzett információk alapján a munkagödör Paks 1 irányából nézve lépcsőzetes oldalfalának felső része földsánccal lett megerősítve.
A történtekre kezdetben sem az Országos Atomenergia Hivatal (OAH), sem a Paks II. Zrt. nem adott részletes magyarázatot. Később azonban a Paks II. Zrt. közölte, hogy a falrész "elmozdult", és az elmozdulás mértéke mindössze egy milliméter volt, amely nem haladta meg a jelentésköteles szintet. Az OAH viszont helyszíni ellenőrzést rendelt el. Csárdi Antal, Hadházy Ákos és Szilágyi Bernadette ellátogattak az építkezés helyszínére, de a munkagödör kritikus szakaszát nem mutatták meg nekik; csak az OAH hivatalos álláspontját hallgathatták végig. Aznap a hivatal honlapján megjelent egy határozat, amelyben arról számoltak be, hogy a déli falon már január 15-én repedések észlelhetők voltak, és január 30-án a fal egy része beomlott – ezt a Portfolio szúrta ki.
Csárdi Antal hangsúlyozta, hogy rendkívül elkeserítő és jogsértő, hogy a Paks II. Zrt. képviselői nem tájékoztatták a helyszínen az ott tartózkodókat az egy héttel korábban már ismertté vált beomlásról. "Miként bírná el az atomerőművet egy olyan fal, ami önmagától omlik be?" - tette fel a provokatív kérdést. Rákóczi Péter, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója reagálva elmondta, hogy a levált sarok nem a munkagödör déli falához tartozott, hanem a déli szakaszon található "félsziget" 3-4 méteres részének.
Hangsúlyozta, hogy az építkezési folyamat során minden előírást maradéktalanul betartanak. Ezen kívül megerősítette, hogy a vízzárást biztosító, az egész területet körülvevő résfal megdőlése fizikailag lehetetlen, és az első betonöntés csak a szükséges vizsgálatok elvégzése után kezdődhet el.