Ursula von der Leyen vámajánlatát elutasították.


Donald Trump amerikai elnök sajtótájékoztatóján jelentette ki, hogy nem lesz elég Ursula von der Leyen bizottsági elnök ajánlata, ahhoz, hogy visszavegye az európai autókra kivetett vámjait. Ehelyett most inkább azt szeretné, ha az EU még több energiát venne az USA-tól, amit már egyébként amúgy is megtesz mióta elkezdett leválni az Ukrajnát megtámadó Oroszországi gázról.

Az amerikai elnök hétfő este a Fehér Ház falai között elutasította Ursula von der Leyen ambiciózus vámajánlatát, amely a hírek szerint visszautasíthatatlannak számított. Az ajánlat lényege, hogy az Európai Unió 0%-ra csökkentené az autókra és ipari termékekre vonatkozó vámjait, amennyiben Trump is hasonló lépést tesz. Erről a Politico számolt be.

A sajtótájékoztatón világosan kifejtette, hogy a jelenlegi helyzet nem kielégítő, és felvetette, hogy Európa inkább az Egyesült Államoktól szerezhetne energiát. Véleménye szerint az ilyen irányú elköteleződések fontos lépést jelentenének a jövőbeli energiabiztonság érdekében.

Egy hét leforgása alatt megvalósíthatjuk a 350 milliárdos deficit eltüntetését.

"Ez egyedülálló lehetőség, mondta Trump, anélkül, hogy bármilyen konkrét számot vagy bizonyítékot hozott volna fel."

Trump legutóbbi bejelentése óriási hullámokat vert a globális pénzügyi piacokon, amelyek több ezermilliárd dolláros veszteséget könyvelhettek el. Az európai részvények hétfőn a Covid-19 járvány kezdete óta a legnagyobb egynapos zuhanásukat élték át, ami komoly aggodalmakat keltett a befektetők körében.

Az amerikai LNG vásárlásának ötlete valójában nem új keletű. Az Európai Unió már hónapokkal ezelőtt javaslatot tett ennek érdekében, hogy megerősítse az Egyesült Államok elkötelezettségét a NATO és Ukrajna katonai támogatása mellett. Ezen kívül, a folyamat részeként, az orosz gázról való leválás jegyében évről évre egyre több amerikai LNG érkezik a kontinensre. Azonban a legutóbbi értesülések szerint...

Erre a megkeresésre eddig még nem kaptunk konkrét választ.

Trump emellett kifejtette, hogy véleménye szerint az európai szabályozási rendszer gyakorlatilag megnehezíti az amerikai termékek piacra jutását. Megjegyezte, hogy az Egyesült Államok 1870 és 1913 között élte a legnagyobb gazdasági fellendülését, mivel ebben az időszakban nem létezett jövedelemadó, és a vámok biztosították az állami bevételeket.

1913-ban egy különleges elme arra az ötletre jutott, hogy inkább a saját polgárainkat terheljük meg, ahelyett, hogy a külföldi népeket hibáztatnánk, akik folyamatosan kihasználják az országunkat.

- tette hozzá Trump.

Mindez Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök jelenlétében hangzott el, aki négynapos magyarországi látogatása után Donald Trumphoz fordult, hogy ő is enyhítéseket és kivételeket kérjen az amerikai vámok vonatkozásában. Izrael számára ez a globális 10%-nál lényegesen magasabb, 17%-os vámot jelent, ami figyelembe véve, hogy a két ország között már 40 éve szabadkereskedelmi megállapodás áll fenn, meglepő. Ezen megállapodás értelmében az amerikai termékek 98%-a már eddig is adómentesen beáramlik az izraeli piacra.

Related posts