Macron meglepő lépést tett, amely felkavarta a brüsszeli politikai vizeket: egy olyan javaslatot terjesztett elő, amely új alapokra helyezheti az uniós együttműködést. Az elképzelései olyan radikális változásokat ígérnek, hogy sokan már most a "brüsszeli


Franciaország úgy döntött, hogy határozatlan időre elhalasztja az EU új vállalati szabályozásainak bevezetését, amelyek a környezeti lábnyom kötelező jelentésének elkészítését és a beszállítói láncok ellenőrzését írják elő. A döntés mögött az áll, hogy a jogszabályok jelenlegi formájukban túlzottan megterhelik a vállalatokat, főként a kisebb cégeket, így a kormány a vállalkozások terheinek csökkentésére törekszik.

Franciaország egy január 20-i, a Politico által megszerzett dokumentumban javasolta, hogy a vállalati átvilágításról szóló irányelv (CSDDD) hatályba lépését határozatlan időre halasszák el, míg a vállalati fenntarthatósági jelentési irányelv (CSRD) alkalmazását két évvel tolják ki. A francia kormány szerint a jogszabályok jelenlegi szövegének módosítása szükséges, és

A javasolt intézkedéseket kizárólag az 5000 főnél kevesebb munkavállalóval rendelkező cégekre, valamint az 1,5 milliárd eurót meg nem haladó éves árbevétellel bíró vállalkozásokra lenne érdemes bevezetni.

Eric Lombard, Franciaország gazdasági minisztere újévi beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a jogszabályok egyszerűsítése elengedhetetlen a vállalatok fejlődésének elősegítése érdekében. Kiemelte, hogy a jelenlegi szabályozási keretek akadályozzák a cégek növekedését és versenyképességét. Emmanuel Macron, Franciaország elnöke is osztotta ezt a nézetet, hangsúlyozva, hogy a túlzott szabályozás gátolja az innovációs folyamatokat és a kreatív kezdeményezéseket.

Németország is hasonló álláspontot képvisel, mivel ők is két évvel elhalasztanák a jelentési kötelezettségek életbe léptetését.

az új javaslatok célja nem csupán a vállalatok adminisztratív terheinek csökkentése, hanem a fenntarthatóság és a környezeti felelősségvállalás erősítése is. Az Európai Bizottság törekvése, hogy a CSRD (Vállalati Fenntarthatósági Jelentéstételi Irányelv), a CSDDD (Vállalati Fenntarthatósági Kötelezettségek Irányelve) és az EU taxonómia révén a cégek számára világosabb és hatékonyabb kereteket biztosítson. Az elnök hangsúlyozta, hogy a szabályozási környezet átláthatósága elengedhetetlen a befektetők bizalmának növeléséhez és a fenntartható fejlődés előmozdításához. Ezen törekvések révén a Bizottság szeretné elősegíteni, hogy a vállalatok ne csupán kötelezettségeiknek tegyenek eleget, hanem valódi értéket is teremtsenek a társadalom számára.

Related posts