Csalók visszaélnek egy népszerű magyar márkanevével – mikor ér véget ez a helyzet?


Ezúttal egy jól ismert márkát felhasználva kísérelnek meg csalók pénzt kicsalni tőlünk. A Dorko hivatalos figyelmeztetést adott ki az ügyben.

2025-re a technológiai fejlődés szárnyalása mellett a kiberbűnözés is egyre inkább teret nyer. Az utóbbi hónapok során számos csalási módról érkeztek hírek, és olvasóink több alkalommal is jelezték, hogy a mi tájékoztatásunknak köszönhetően sikerült elkerülniük egy-egy ügyes átverést. Most a népszerű magyar márka, a Dorko figyelmeztetett közösségi oldalán, hogy a csalók létrehoztak egy hamis Dorko webshopot, amely szinte megszólalásig hasonlít az eredeti hivatalos oldalra.

Az SMS csalók után most a Dorko márka révén érkezik a következő fenyegetés.

A Dorko hivatalos Facebook oldalán figyelmeztette vásárlóit, hogy legyenek óvatosak, és ne engedjenek a legújabb csalási próbálkozásoknak.

Egy felhasználó sajnos belefutott egy átverésbe, amely a Facebook hirdetései között bukkant fel. Figyelmeztető jel lehet, ha egy terméket jelentősen olcsóbban kínálnak, mint az eredeti ár. Bár az akciók vonzóak lehetnek, fontos, hogy mindig alaposan ellenőrizzük a hirdetések hitelességét, hogy elkerüljük a csalódásokat.

Baranyában is megkezdődtek az SMS csalások, amelyek egyre inkább elterjednek.

Korábbi írásunk nyomán több olvasónk is jelezte, hogy náluk is megérkezett a "Szia Anya" üzenet. Szerencsére Irénke gyanút fogott, ugyanis tudta, hogy gyermeke nem szokta így megszólítani, ezért azonnal törölte az sms-t - mesélte lapunknak. A csalási módszer lényege, hogy az áldozatok egy olyan üzenetet kapnak, amely állítólag a gyermeküktől érkezett, majd egy WhatsApp linken keresztül egy hamis oldalra irányítják őket, ahol megpróbálják eltulajdonítani a személyes adataikat, sőt, rosszabb esetben a pénzüket is. Egy gárdonyi asszony sajnos több mint félmillió forintot utalt át egy csalónak, mert azt hitte, hogy a lányával beszél.

Related posts