Orbán a Direkt36 által készített dokumentumfilm kapcsán így fogalmazott: "Az igazság az, amit én állítok."

Még a családi ebéd során sem merülnek fel gazdasági témák a miniszterelnök szájából. Ezt követően, Orbán Ráhel megjegyzésére utalva, kijelentette, hogy ő is önállóan, saját erejéből boldogul.
Orbán Viktort Veszprémben csípte el a Telex, amikor egy múzeumátadás után a miniszterelnök a Pannon Egyetemre ment, hogy hallgatókkal beszélgessen. Ezúttal a miniszterelnök szóba állt az újságírokkal, akiket egy korábbi fóti eseményről Havasi Bertalan, azóta leköszönt miniszterelnöki sajtófőnök még rendőrökkel távolíttatott el.
Az újságírók kíváncsian firtatták, hogy Orbán Viktor vajon látta-e a Direkt36 által készített, az Orbán család meggazdagodásáról szóló dokumentumfilmet, A dinasztiát, amely a megjelenése óta már több mint hárommillió nézőt vonzott.
"Biztos érdekelte őket" - mondta a miniszterelnök, majd elismerte, hogy ő maga nem látta a filmet, mert nem néz ilyeneket. Amikor megkérdezték, hogy mi a véleménye arról, hogy több családtagja is milliárdos lett a kormányzása alatt, a miniszterelnök elmondta, hogy rágalmakkal és hazudozásokkal ő nem foglalkozik, ugyanakkor azt már nem részletezte, hogy a dokumentumfilm mely részét tartja rágalomnak, illetve hazugságnak.
"Azt állították, hogy a régi vádak gyűjteménye található a filmben" - indokolta a miniszterelnök, miért tartja rágalmazónak a művet, amelyet még nem is tekintett meg.
Amikor szembesítették azzal a ténnyel, hogy a lakosság jelentős része kétségbe vonja, hogy a miniszterelnök családja az elmúlt 15 év alatt hogyan gazdagodott meg, miközben Orbán saját szavaival élve nem foglalkozik üzleti ügyekkel, a miniszterelnök így reagált: "Az igazság nem attól függ, hányan hisznek benne. Az igazság az, amit én mondok" - fogalmazott, majd hozzátette, hogy ő kizárólag a munkájára összpontosít, és elzárkózik mindenféle üzleti vagy gazdasági kérdéstől.
Amikor az újságíró felvetette, hogy a miniszterelnök barátja az ország egyik leggazdagabb embere, míg a 15. leggazdagabb személy a veje, Orbán erre úgy reagált, hogy számos gazdag embert ismer.
Még a családi ebédek során sem merül fel a téma - osztotta meg Orbán, majd a lánya szavaira utalva megjegyezte, hogy ő saját erejéből áll a lábán, és addig próbálkozik, amíg a jövedelme elérhető.
"35 éve vagyok a nyilvánosságban és a politikában. Kinyitott könyv az életem, mindent lehet rólam tudni, minden egyes forintról, amit kerestem, elszámoltam, van vagyonbevallásom, tisztán állok minden magyar választópolgár előtt" - mondta a miniszterelnök. Amikor azonban azt kérdezték tőle, hogy támogatná-e hogy a családja vagyonbevallása is nyilvánosságra kerüljön, az interjút megszakították és Orbán Viktor a válasz helyett inkább bement az épületbe.
Tiborcz István korábban reagált a dokumentumfilmben elhangzott állításokra. A Direkt36 alkotása az elmúlt évtized eseményeiből összeállított, politikai szándékkal készült film, amelyet ő így jellemzett. Kifejtette, hogy a sajtóorgánum minden felmerülő kérdésre válaszoltak, és készséggel működtek együtt velük, sőt, a BDPST Group helyszínein való forgatásra is lehetőséget biztosítottak a stáb számára. Emellett megjegyezte, hogy a Direkt36 "nem volt igazán korrekt", hiszen a cégcsoport klubjában rejtett kamerás felvételek készültek. "Ha előre kérték volna, szívesen engedtük volna, hogy forgassanak" - tette hozzá Tiborcz.
Egyértelmű, hogy Tiborcz István pályafutása valóban akkor vett igazán lendületet, amikor Simicska Lajos támogatólag lépett a színre. Ráadásul vannak olyan források, amelyek szerint a kapcsolat felvétele nem Simicska kezdeményezése volt, hanem Orbán Viktor állt a háttérben, ő indította el ezt a folyamatot.