Bolygónk viharos időszakát éljük: Kína és Európa egyaránt megkezdte toborzó hadjáratát.

Kína megkezdte a bolygóvédelmi erők toborzását, miután szakértők előrejelzései szerint 2032-ben egy aszteroida ütközése fenyegeti a Földet.
Mint ahogyan már többször is említettük, 2032-ben, azaz hét év múlva, várhatóan a 2024 YR4 elnevezésű aszteroida ütközhet a Földdel. Ezzel párhuzamosan Kínában megkezdődött a bolygóvédelmi erők toborzása, ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy e két esemény között nem feltétlenül van összefüggés – tájékoztat az Infostart.
Szabó Olivér Norton, a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza szerint a becsapódásra mindössze két százalék az esély és Kína mellett minden nagy űrügynökségeknek van bolygóvédelmi alegysége, így az Európainak és a NASA-nak is.
A bolygóvédelmi egységek alapvető feladata, hogy felfedezzék, majd monitorozzák a Földre potenciálisan veszélyes kisbolygókat, illetve ha bebizonyosodik egy aszteroidáról, hogy valóban felénk tart, akkor kidolgozzanak egy olyan küldetést, amellyel esetlegesen eltérítheti azt
- mondta a csillagász, majd hozzátette, hogy Kínának már van 2027-re egy ilyen küldetése, a NASA pedig 2022-ben egy 170 méteres kisbolygót térített le a pályájáról.
Kína mellett az Európai Űrügynökség is éppen most hirdeti meg toborzási időszakát. A pályázóknak legalább 30 évesnél fiatalabbnak kell lenniük, és elengedhetetlen, hogy természet- vagy mérnöki tudományok terén legyenek megfelelő végzettséggel. Továbbá, a hazafiság iránti elkötelezettség is fontos kritérium, hiszen a cél a nemzet védelme és felemelése.
Szabó Olivér Norton hozzátette, az űrversenyben Kína új nagyhatalommá lépett elő. Saját űrállomása van, 2030 előtt embert küldene a Holdra, de emellett a marsi küldetései is fejlettek. Ők lehetnek az első ország, akik kőzetet szállítanak haza a vörös bolygóról.