Vészjósló jövőt vetített előre Ukrajna számára Trump közeli tanácsadója, ahol milliók sorsa lehet a tét.


J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke, úgy véli, hogy Ukrajna jelenlegi helyzete nem teszi lehetővé számára, hogy katonai győzelmet arasson Oroszország felett. Eközben a Trump-adminisztráció folytatja a békemegállapodás kidolgozását – számolt be róla a Kyiv Independent.

Donald Trump amerikai elnök korábban azt ígérte, hogy hivatalba lépésének első 100 napján belül véget vet a háborúnak Ukrajnában. Ez az ígéret azonban nem vált valósággá, ennek ellenére Washington továbbra is próbálja ösztönözni mindkét felet a tűzszünet elérésére. Marco Rubio külügyminiszter április 27-én hangsúlyozta, hogy a következő hét kulcsfontosságú lesz, hiszen eldönti, hogy az Egyesült Államok továbbra is aktívan részt vesz-e a békefolyamatban, vagy pedig teljesen visszalép a közvetítő szerepből. J. D. Vance most újabb részleteket osztott meg arról, mi állhat a washingtoni türelem csökkenésének hátterében.

Időnként elképesztően feszültek vagyunk az ukrán helyzet miatt, máskor viszont az oroszok tevékenységei miatt érezzük így. Nem tudom teljes bizonyossággal állítani, Charlie, hogy képesek leszünk megvalósítani a kitűzött céljainkat.

Vance a Charlie Kirk Show podcastban kifejtette véleményét a békés megoldások aktuális lehetőségeiről. Az alelnök hangsúlyozta, hogy az amerikai csapat "előrehalad" a tárgyalások során, azonban a békemegállapodás elérése nem biztosított. Bár Vance nem osztotta meg a konkrét javasolt megállapodások részleteit, hangsúlyozta, hogy szerinte Ukrajna katonai eszközökkel nem tudja legyőzni Oroszországot, és nem képes erővel visszaszerezni az elveszett területeit.

Úgy érzem, hogy a mainstream média gyakran táplál egy furcsa illúziót: mintha csupán néhány év kérdése lenne, hogy az oroszok összeomoljanak, az ukránok visszaszerezzék a területeiket, és minden visszatérjen a háború előtti normához. Azonban ez nem a valóság, amelyben élünk, és a helyzet sokkal bonyolultabb annál, mint ahogy azt sokan gondolják.

- magyarázta el az alelnök.

Vance szerint ha a háború elhúzódik, Oroszország és Ukrajna társadalmi összeomlással nézne szembe, további milliók veszíthetnék életüket, és a nukleáris háború kockázata is növekedne. Az amerikai békejavaslat állítólag jelentős engedményeket követel Kijevtől, beleértve a Krím orosz annektálásának hivatalos elismerését. A Kreml továbbra is ragaszkodik a maximalista követelésekhez a tűzszüneti tárgyalásokon, annak ellenére, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök háromnapos fegyvernyugvást jelentett be a Győzelem Napja tiszteletére. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter április 28-án kijelentette, hogy Moszkva a béketárgyalások feltételeként követeli a Krím, valamint Ukrajna Donyeck, Luhanszk, Zaporizzsja és Herszon megyéinek teljes területe feletti orosz fennhatóság nemzetközi elismerését.

Related posts